حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

همسان سازي فرستنده هاي راديويي فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

همسان سازي فرستنده هاي راديويي فارس

همسان سازي فرستنده هاي راديويي فارس

 

متخصصان فني در مركز صدا و سيماي فارس موفق شدند دريافت امواج راديويي را براي مخاطب همسان سازي كنند.

به گزارش روابط عمومي صدا و سیمای مرکز فارس، يكي از مشكلات راديويي در مسافرت ها تغيير فركانس در فواصل شهرهاست كه شنونده براي دريافت صداي راديو بايد پس از طي مسافتي فركانس جديد را استفاده كند و با وجود ايستگاه هاي متعدد راديويي باز هم در بعضي نقاط صدا ضعيف شنيده مي شود.

سيد تقي سهرابي، مديركل صدا وسيماي فارس، با تشريح حل اين مشكل گفت: بحمدالله با تلاش شبانه روزي و نوآوري متخصصان سختكوش اداره كل فرستنده هاي راديويي سازمان صدا و سيما و مهندسان فني مركز فارس تجهيزات لازم بر پايه دانش بومي ساخته  و اين مشكل برطرف شد.

سهرابي افزود: صدا و سيماي فارس داراي بيشترين تعداد ايستگاه هاي راديويي در كشور است و پيشتاز طرح همسان سازي فركانس هاي راديويي كشور شده است.

مديركل مركز به گستره اين نوآوري در فارس پرداخت و گفت: متخصصان فرستنده هاي راديويي صدا وسيماي مركز فارس موفق شدند در بيش از 80 درصد جغرافياي استان از آباده، شمالي ترين شهرستان هاي استان تا لامرد، جنوبي ترين شهرستان استان را تحت پوشش شبكه همسارن سازي راديويي با فركانس 666 كيلو هرتز قرار دهند.

سهرابي ادامه داد: اين رويداد مهم علاوه بر پوشش وسيع با افزايش كيفيت صداي راديو نيز همراه است.

مديركل صدا وسيماي فارس در مورد همسان سازي ساير شبكه هاي راديويي گفت: هم اكنون شنوندگان عزيز در شيراز صداي راديو ايران را بر روي فركانس همسان 558 كيلو هرتز دريافت مي كنند و در حال تلاش هستيم تا اين امكان در ساير شهرستان هاي استان نيز محقق شود.

وي اظهار اميدواري كرد: با تامين اعتبارات ملي و استاني اين مهم در استان قابل اجرا شود و ان شاء الله از ظرفيت 80 درصد به صددرصد برسد.

گفتني است اين طرح در اداره كل فرستنده راديويي سازمان با استقبال رو به رو شد و به زودي در ساير ايستگاه هاي راديويي كشور نيز همسان سازي شروع مي شود.