حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷

مستند "رافائل" بزرگترین زیستگاه مصنوعی خلیج فارس رونمایی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

مستند "رافائل" بزرگترین زیستگاه مصنوعی خلیج فارس رونمایی شد

مستند

 

مستند فاخر تلویزیونی « رافائل» زیر آبی صدا و سیمای مرکز بوشهر آماده رونمایی و پخش از شبکه های سراسری و بین المللی شد.

سید حسین ناظر مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اعلام این مطلب گفت: این مستند 60دقیقه ای مروری دارد بر سرنوشت کشتی غرق شده رافائل که اکنون عنوان بزرگترین زیستگاه مصنوعی خلیج فارس را بهمراه داشته و صدها نوع ماهی ،مرجان،صدف و جانور دریایی را در خود جای داده است .

وی افزود: همه عوامل این مستند فاخر از هنرمندان صدا و سیمای بوشهر هستند که توانسته اند در ارزیابی های رسانه ملی رتبه «خوب» را برای استان بوشهر به ارمغان بیاورند .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر گفت:  مستند فاخر تلویزیونی رافائل دهم اردیبهشت همزمان با روز ملی خلیج فارس از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

سید حسین ناظر افزود: با توجه به ظرفیت های خاص و ویژه این اثر در توسعه و جذب گردشگر، مستند فاخر تلویزیونی رافائل به دو زبان انگلیسی و عربی نیز از شبکه های بین المللی پخش می شود.

رشاد مرادی بالف از تصویربرداران رتبه اول زیر آب کشور تهیه کنندگی ،کارگردانی و تدوین و برادر وی رامتین مرادی بالف کار تحقیق و پژوهش ،نویسندگی و گویندگی این اثر زیر آبی را در مدت  36 ماه تصویربرداری ،تدوین و آماده پخش کرده اند.

کشتی رافائل که در زمان قبل از انقلاب از ایتالیا به ساحل بوشهر آمده بود در دوران دفاع مقدس و در گرماگرم حملات هوایی و موشکی به جزیره خارگ و بوشهر در سال 1362 مورد اصابت موشک قرار گرفت و در اعماق خلیج فارس غرق شد.

کشتی رافائل 300 متر طول با 9 طبقه و امکان پذیرش 1800 مسافر ،6 استخر شنا،سالن آمفی تئاتر 500 نفره و حاوی آثار نقاشی نقاش بزرگ ایتالیایی « رافائل» و از بی نظیرترین کشتی های گردشگری جهان به شمار می رفت.