حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷

مازرونی شو - صفحه محتوای سیما

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

مازرونی شو

Loading the player...

تهیه کننده:مهدی وحیدی
کارگردان:فردین بیطرف
دستیار تولید:فرزانه اسدالهی
چهره پرداز:علی پاک
منشی صحنه:زهره صفرنژاد
صدابردار:محمود موسوی

دستیار صدا:محمد افتخاری 

دستیارنور:جواد بریمانی

تدوینگر: احسان فقیهیان

تصویربرداران:تقی قاسمپور-مجتبی رفیقی-فتاح رحیمی
اجرا:روفیا رحمانی-علی حسن نژاد

عنوان برنامه ای تفریحی سرگرمی به تهیه کنندگی مهدی وحیدی است که شنبه تا دوشنبه هر هفته از ساعت21:15 به مدت 60 دقیقه بر روی آنتن می رود.
مازندران استانی است که از دیر باز مورد توجه مورخان و نویسندگان بوده محیط آن به خاطر همسایگی با استان های تهران ، گیلان و سمنان و گلستان با ویژگی های ممتاز جغرافیایی همچون دریا و جنگل و دشت و نیز غنای فرهنگی ، اجتماعی و  اقتصادی آن ممتازاست .
استانی با جاذبه های گردشگری و توریسم و مملو از آداب و آیین و سنن و فرهنگ متاثر از مذهب که نماد بارز آن آیین ورف چال در منطقه اسک آمل و آواهایی است  که با تاثیر از عشق و ارادت مردم به اهل بیت(ع) در جامعه متداول  است هم چون امیر خوانی و اشعار پر شور مازندرانی و نیز     آیین های ملی که جشن های تیرماه سیزده شوو همچنین فردین ماه شو و تمامی باورهایی که حکایت از قدمت چندین ساله در استان دارد .
استانی که از لحاظ میزبانی پذیرای مهمانان زیادی از بخش های مختلف کشور است . تنوع غذایی به خاطر طول جغرافیایی از غرب تا شرق استان که خود دستمایه پرداخت انواع غذاهای محلی  و معرفی آن خواهد بود. استانی که در تولید ناخالص ملی در بخش های مختلف کشاورزی ، دامپروری و گردشگری حائز اهمیت است استانی در اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از بخش های مختلف بسیار تاثیر گذار می باشد .
آیتمهای این برنامه عبارتند از: مجری و مهمان با موضوعات مختلف و آیتم چون آرم ، وله  ، مازرونی مقوم ، مازرونی گردش ، شونیشت ، اولین ها ، آسنی ، حبیب خدا  و... 


 

سال تولید: 1395