حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷

ماجراهاي دره چکاوک در شبکه کودک سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

ماجراهاي دره چکاوک در شبکه کودک سیما

ماجراهاي دره چکاوک در شبکه کودک سیما

 

انیمیشن ماجراهای دره چکاوک به تهیه کنندگی لیلا رضایی راد و کارگردانی محمدرضا قدیم خانی در 13 قسمت 12 دقیقه ای از شبکه کودک پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، این مجموعه  با هدف آشنایی و لزوم حفظ منابع طبیعی و محیط زیست و آموزش آداب و معاشرت اجتماعی و نیز کمک به مردم و همنوعان برای رده سنی کودک و نوجوان تهیه شده است.
در این انیمیشن یاشار پسر باهوش با مادر بزرگش ننه مهتاب در روستایی بنام چکاوک زندگی می کنند. این روستا بخاطر جذابیت های طبیعی فراوان و باغات اطراف، در کنار سواحل نمکی دریاچه ارومیه قرارگرفته و محیط بان جوانی در آنجا در حال انجام وظیفه است. تیمور دلال بدجنس قصد دارد با حیله و فریب محصولات باغی و قالیچه های بافته شده در روستا را به قیمت ارزان بدست بیاورد که هربار نقشه ی او با هوشیاری یاشار و دوستانش و راهنمایی های محیط بان برملا شده و شکست می خورد .
 
سایر عوامل این مجموعه عبارتنداز : نویسنده: منصور باغبان لی اوت و طراح سه بعدی: توحید توانای رشید، هادی خجسته انیماتورها: احد عباسی، هادی خجسته، سینا گلزاری، امینزرین، جواد سیدی، احسان رفیعی فر، علی حسینی، هادی ذبیحی نویسنده سیناپس: سعید سلیمان پور  آهنگساز: مهرداد جنابی  مسئول فنی: توحید اصلانی طراحان دوبعدی : لیلا صحرایی ، محمدرضا قدیم خانی.
مجموعه پویا نمایی دره چکاوک تولید سیمای مرکز آذربایجان غربی ازدوشنبه 4 دیماه هر روز به استثنا روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 15:15 و تکرار آن روز بعد ساعت 20:15 از شبکه کودک پخش می شود.