حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷

شناسایی استعدادهای درخشان و نخبگان جوان در سراسر کشور - صفحه محتوايي يادداشت

 

 

يادداشت

شناسایی استعدادهای درخشان و نخبگان جوان در سراسر کشور

شناسایی استعدادهای درخشان و نخبگان جوان در سراسر کشور

 

آثار این دوره از جشنواره در مقایسه با دوره‌های قبلی از لحاظ سوژه‌یابی و پرداخت مناسب و صحیح خبرنگاران و گزارشگران، رشد خوبی داشته است و اگر این روند باتوجه به ذائقه مخاطبان، ادامه پیدا کند، قطعا جایگاه و طراز رسانه ملی را نزد مخاطبان حفظ خواهد کرد.

علاوه بر تشویق و ترغیب برنامه‌سازان، گزارشگران، خبرنگاران، تصویربرداران و به‌طور کلی نقش‌آفرینان برنامه‌های فاخر که جشنواره بخشی از این مهم را به خوبی انجام می‌دهد، پخش آثار برتر و برگزیده از شبکه‌های سراسری نقش مهمی در تشویق هنرمندان استانی دارد.

همکاری با نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه در سوژه‌یابی و فرآیند تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی به جذب مخاطبان بیشتر کمک می‌کند و به نظر می‌رسد گروه‌هایی که نزد مردم مرجع هستند، باید در صدا و تصویر حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

شناسایی استعدادهای درخشان و نخبگان جوان در سراسر کشور برای ارتقای تولیدات برنامه‌های مختلف صداوسیما بسیار حائز اهمیت است و یکی از راه‌های رسیدن به آن برگزاری جشنواره است ولی این کافی نیست زیرا برخی از نخبگان علاقه و یا زمان برای حضور در جشنواره ندارند که برای بهره‌مندی از دیدگاه‌های آنها باید در طول سال اقدام شود.

پرداختن به مشکلات و دغدغه‌های مردم، پیگیری برای حل آنها و انعکاس تلاش نظام جمهوری اسلامی از وظایف اصلی رسانه ملی است، لذا علاوه بر پخش این‌گونه گزارش‌ها از شبکه‌های استانی و سراسری پیشنهاد می‌شود به‌علت دسترسی آسان مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، گزارش‌های برجسته و مهم و همچنین سکانس‌های برتر از فیلم‌ها و مستندها از طریق شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های مختلف در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

در پایان یک نکته را باید یادآور شد که آموزش مستمر و تشکیل کارگاه‌های آموزشی برای همکاران به ویژه نیروهای جوان بسیار مفید و نتیجه‌بخش خواهد بود.

 

رحمان فغان - داور بخش کمیسیون خبر