حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷

رئیس رسانه ملی در مراسم رونمایی از 130 مستند شهدای مدافع حرم اعلام كرد: - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

رئیس رسانه ملی در مراسم رونمایی از 130 مستند شهدای مدافع حرم اعلام كرد:

درباره شهدای سراسر كشور مستند تولید می‌شود

 

 

رئیس رسانه ملی در آیین رونمایی از 130 مستند با اشاره به برنامه ریزی سازمان صداوسیما برای تهیه مستندهایی با محوریت شهدای مختلف كشور گفت: ما با تمام توان در این مسیر حركت می كنیم و امیدواریم بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در این زمینه مشاركت كند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، دكتر علی عسكری در این مراسم با اعلام این خبر از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا با تهیه آثار مكتوب در خصوص زندگی شهدا زمینه تولید این مستندها را برای برنامه سازان صداوسیما فراهم كند.

رئیس رسانه ملی شهدای مدافع حرم را شهدای خاص و برجسته دانست و افزود: در زمان جنگ فضای معنوی آن زمان اقتضا می كرد كه ما شاهد حضور چنین جوانانی باشیم و شهیدان زیادی بدهیم اما در زمان حال و با فضای دنیایی امروز حضور این جوانان در صدها كیلومتر آن طرف تر روحیه ای خاص و معنویتی فراتر از حالت عادی می خواهد كه شاید در ذهن نمی گنجد.

دكتر عسكری اظهاردشت: در اوایل حضور مدافعان حرم فضا به صورتی بود كه حتی نمی توانستیم نامی از آنها ببریم و بگوییم چگونه و با چه هدفی رفته اند. چون آن زمان برای مردم جا نیافتاده بود و این مظلومیت بیشتر آنان را نمایان كرد.

وی افزود: شهدای مدافع حرم، مدافعانی بی‌نام و نشان بودند كه فقط برای رضای خدا و دفاع از حریم اهل بیت از خانه و خانواده‌شان ‌گذشتند . وی با بیان اینكه شهدای مدافع حرم بیشتر از جوانان داوطلبی كه تازه تشكیل خانواده داده بودند گفت: این شهدا علاقه به خانواده را كنار گذاشتند و به دفاع از حریم اسلام، اهل بیت و كشور پرداختند. رئیس سازمان صدا و سیما از طرح دشمن برای از بین بردن اقتدار كشور و تشكیل داعش یاد كرد و گفت: اگر شجاعت و درایت رهبری معظم انقلاب و فداكاری این شهیدان نبود این طرح دشمن شكست نمی‌خورد و امنیت كشور به خطر می‌افتاد. دكتر علی عسكری پیروزی بر داعش را عامل آشكار شدن بخشی از قدرت جمهوری اسلامی و علنی برای تلاش دشمن در از بین بردن این اقتدار دانست.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد بحران در داخل كشور و راه‌اندازی جنگ اقتصادی گفت: دشمن در كنار این جنگ اقتصادی جنگی رسانه‌ای را هم طراحی كرده است و می‌كوشد با عملیات روانی كاری كند  كه كشور از داخل خودش را تخریب كند. رئیس رسانه ملی تبلیغات رسانه‌های استكباری را برای دعوت از مردم به خرید كالاها و خالی كردن بازار و اخلال در بازار ارز را از اقدامات دشمن در این زمینه دانست و گفت: مردم هوشیار ایران برخوردار از هوش انقلابی‌اند و فریب دشمن را نمی‌خورند. وی همچنین از دولت خواست به  انتظارات مردم  توجه كند و آتش حاشیه بازار را همانطور كه بر داعش فائق آمدیم بخوابانند.

وی خطاب به دشمنان و سركرده‌هایشان اعلام كرد: مردم ایران مانند همیشه، هر زمان كه رهبری معظم انقلاب اراده كنند برای فداكاری در راه اسلام و كشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی كنند.

 

معاون امور استان‌ها نیز در این مراسم تولید 130 مستند شهیدان مدافع حرم را  اقدامی بزرگ دانست كه در معاونت امور استان‌ها و مراكز، برای اعلام همراهی با مجاهدت‌های  فرزندان غیور ایران اسلامی به همراه سایر مجاهدان از كشورهای دیگر در «دفاع از حرم اهلبیت علیهم السلام» جنگیده و از آرمان‌ها، اعتقادات، امنیت، مرزهای عقیدتی، جغرافیایی ما صیانت كرده‌اند به انجام رسیده است.

 

وی با اشاره به 130 مستند تولید شده در مراكز استان‌ها گفت: اگر چه تعداد شهیدان والامقام مدافعان حرم بیش از این میزان است كه ما برای آن‌ها برنامه ساخته‌ایم اما در فاز اول این میزان بضاعت مراكز بود كه اهتمام كردند.

معاون امور استان‌ها با قدردانی  از بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، ستاد رسانه‌ای صدا و سیما در سوریه و اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی كه در تولید فاز اول همكاری كرده اند گفت: ازرئیس بنیاد شهید خواست دستورات ویژه را به بنیاد شهید سراسر كشور برای مشاركت جدی در مراحل بعدی كار ابلاغ كند.

دارابی ترویج و گسترش فرهنگ ایثار، جهاد ، شهادت را راهبرد رسانه ملی و معاونت امور استان‌ها و مراكز دانست و گفت: این مستندها بخشی از این وظیفه و ماموریت رسانه است. وی افزود: رسانه ملی وظیفه خود می‌داند كه علاوه بر روشنگری افكار عمومی درباره اهمیت و رسالت خطیر «مدافعان حرم» كه در دفاع از آرمانها و مرزهای عقیدتی و جغرافیایی حضور دارند و یا جمعی از آنان به شهادت رسیدهاند بطور مستمر برنامه های جذاب تولید كندو الگوهای واقعی از قهرمانان و مجاهدان امروزی و دستیافتنی را برای نسل جوان معرفی كند.

معاون امور استان‌ها مستند شهدای مدافع حرم را روایتگر مردان و جوانان عاشق، مجاهد و خواند كه مرزهای جغرافیایی را درنوردیده اند و با رهبر و مقتدای خویش در دفاع از حرم اهلبیت (ع) و یاری رساندن به مظلومان و ستمدیدگان از امنیت همه جانبه ما ایرانیان دفاع و صیانت كرده‌اند. وی افزود: ما قدر این مجاهدات را میدانیم و از خانواده معظم آنان صمیمانه قدردانی می نماییم چرا كه امروز هر خانه شهید به مثابه برافراشته شدن پرچم افتخار، سربلندی و امنیت ما است.

 

 در این مراسم حجت الاسلام شهیدی نیز با بیان مقام شامخ شهدا و جایگاهشان در دیدگاه مردم دنیا وكشور گفت: انقلاب اسلامی تا كنون 230هزار شهید تقدیم اسلام كرده و باید برای تداوم راه این شهیدان آثارشان حفظ شود. وی با اشاره با تأكید رهبر معظم انقلاب گفت: تكریم شهدا وتعظیم خانواده صبور آنان واجب بزرگ امروز و همیشه است.

سردار كارگر رئیس حفظ و نشر آثار دفاع مقدس نیز شهدای مدافع حرم را از معجزات اقلاب برشمرد و با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص وظایف دستگاه های فرهنگی در معرفی شهدا گفت: صداوسیما همیشه در تمام عرصه‌های فرهنگی پیشرو بوده و هست. وی بالا رفتن آمار راهیان نور از یك ملیون به 6 ملیون زائر ر ا از آثار تبلیغات و برنامه سازی های دفاع مقدس رسانه ملی دانست و گفت: همه دستگاه‌های فرهنگی باید از صداوسیما الگو بگیرند.

در این مراسم از 130 مستند كه با همكاری ستاد سوریه رسانه ملی، بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ، اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی، و با تلاش مراكز استانهای صدا وسیما تولید شده اند رونمایی شد . قدردانی از خانواده شهدای حرم نیز پایان بخش این مراسم بود.