حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷

رئيس سازمان صداوسيما از پشت صحنه سريال بانوي سردار بازديد كرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

رئيس سازمان صداوسيما از پشت صحنه سريال بانوي سردار بازديد كرد

آشنايي با مفاخر ايراني هويت ملي جوانان كشور را تقويت مي كند

 

دكتر علي عسكري در بازديد از پشت صحنه سريال بانوي سردار  بر اهميت معرفي مفاخر ايراني براي تقويت هويت ملي و ديني جوانان تأكيد كرد.

به‌ گزارش روابط‌عمومي معاونت امور استان ها، دكتر علي عسكري با بيان اينكه دشمن امروز تمام توانش را براي تخريب هويت ملي و ديني جوانان كشور ما به كار گرفته است، گفت: سابقه طولاني مردم بزرگ ايران گنجينه عظيمي است كه رسانه‌ملي بايد از آن استفاده كند. وي افزود: اقناع افكار عمومي وظيفه اصلي صداوسيماست و با اتكا به اين گنجينه مي‌توان هويت امروز جوانان را شكل داد.

رئيس رسانه‌ملي با اشاره به اينكه سردار بي‌بي‌مريم بختياري از مفاخر بزرگ ايران در تاريخ است و در منطقه مركزي ايران خصوصاً قوم بختياري زبان‌زد همه بوده است، گفت: آشنايي با زندگي اين بانوي مبارز و فهيم و رشادت‌هاي فرزند برومند شهيدش علي‌مردان بختياري الگوي مناسبي براي خانواده‌هاي ايراني است. دكتر علي عسكري از ويژگي‌هاي شخصيتي اين بانوي مبارز و پسرش ياد كرد و گفت: بي‌بي‌مريم درك عميقي از تحولات منطقه و دسيسه استعمارگران داشته و سال‌ها در مقابل اين استعمار و استبداد وابسته به اين استعمار كه حكومت پهلوي اول بود ايستادگي و مبارزه كرده است. وي ابراز اميدواري كرد: سريال "بانوي سردار" به‌خوبي معرف ويژگي‌هاي شخصيتي اين بانوي مقاوم و فرزندش علي‌مردان بختياري باشد.

رئيس سازمان صداوسيما در پايان شخصيت‌ها و اسطوره‌هاي تاريخي را از پشتوانه‌هاي فرهنگي مردم ايران دانست و تأكيد كرد: مردم ما داراي فرهنگ غني و  كهني هستند كه بايد از آن براي حفظ هويتشان بهره ببرند، چراكه دشمن مي‌كوشد با تحريف تاريخ اين هويت را از بين ببرد.

سريال 13 قسمتي "بانوي سردار" در دو فصل، زندگي بي‌بي‌مريم از بانوان مبارز بختياري و پسرش علي‌مردان بختياري را به تصوير مي‌كشد. اين سريال با مشاركت امور استان‌هاي رسانه‌ملي و مركز چهارمحال و بختياري توليد مي‌شود. تصويربرداري سريال "بانوي سردار" به‌گفته پرويز شيخ طادي كارگردان آن تا 10 روز ديگر به پايان خواهد رسيد و در اوايل شهريور، هم‌زمان با آغاز جشنواره توليدات مراكز استاني كه امسال در شبكه استاني چهارمحال و بختياري(جهانبين) برگزار مي‌شود، روي آنتن رسانه‌ملي خواهد رفت.

فصل دوم اين سريال نيز به‌زودي وارد مرحله نگارش شده و از اواخر شهريور وارد مرحله توليد خواهد شد.

در اين بازديد دكتر محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، استاندار چهارمحال و بختياري، نمايندگاني از اين استان، معاون امور استان‌ها و مديركل روابط‌عمومي رسانه‌ملي نيز حضور داشتند.

معرفي مفاخر اعتماد به نفس را در جوانان تقويت مي‌كند

 


 

دكتر محسن رضايي دبير تشخيص مصلت نظام در اين بازديد با اشاره به اوضاع كنوني كشور و رويارويي ناجوانمردانه آمريكا و صهيونيست‌ها با  آن گفت: اين سريال در زمان مناسبي روي آنتن مي‌رود و مي‌تواند پيام مهمي براي دشمنان ما داشته باشد وي افزود: اين پيام ان است كه اگر دشمن بخواهد به اين كشور تعرض كند زنان ايراني نيز همپاي مردان ايراني در مقابل آن مي‌ايستند همانطور كه در دفاع مقدس زنان هم به عنوان مادران و همسران رزمندگان مقاوم ايستادند و هم خود مانند يك سرباز در موارد متعددي مقابل دشمن جنگيدند.

 

رضايي با اشاره به نقش زنان در استقلال كشور در برهه هاي مختلف گفت: در طول تاريخ نيز برخي از بانوان در كنار مردان شان وبرخي به طور مستقيم تاريخ ساز شده‌اند. وي سپس از علي مردان بختياري به عنوان يكي از سردارن شهيد بختياري ياد كرد كه در مقابل ظلم پهلوي اول ايستاد و و در مقطعي از تاريخ، كنترل شهركرد را بدست گرفت و آداب ايراني اسلامي را در حكومت به آن پياده كرد. دبير تشخيص مصلحت نظام  به تصوير كشيدن زندگي نامه سرداران و مفاخر تاريخي چون بي بي مريم و عليمردان بختياري را راهي براي معرفي هرچه بهتر آن ها و تقويت اعتماد به نفس در جوانان كشور دانست كه دشمن در تلاش است آن را از بين ببرد.

 

آغاز پخش سريال همزمان با جشنواره توليدات مراكز استان ها

 

عظيمي مدير كل صداوسيماي چهارمحال و بختياري نيز از مشاركت امور استان‌ها در ساخت اين سريال سخن گفت و اعلام كرد: اين سريال در دو فصل توليد مي شود كه فصل اول به بي بي مريم بختياري و فصل بعد به فرزند او يعني عليمردان بختياري اختصاص خواهد داشت. با وجود آنكه اين سريال در بخش خصوصي توليد مي شود اما مشاركت امور استانها و استانداري در تأمين هزينه هاي توليد زمينه مناسبي براي توليد در تهران فراهم كرده است.

 مركز چهارمحال و بختياري امسال ميزبان جشنواره توليدات مراكز استان‌ها نيز هست و آغاز اولين فصل از اين سريال، همزمان با افتتاحيه اين جشنواره پيش بيني شده است. اين سريال هم از شبكه ستاني جهان بين وهم از شبكه سراسري شما از اواخر مرداد روي آنتن مي‌رود.

 سريال 13قسمتي "بانوي سردار" در دو فصل، زندگي بي بي مريم از بانوان مبارز بختياري و پسرش علي مردان بختياري را به تصوير مي‌كشد. اين سريال با مشاركت امور استان‌هاي رسانه ملي و مركز چهارمحال و بختياري توليد مي‌شود. تصويربرداري سريال "بانوي سردار" به گفته پرويز شيخ طادي كارگردان آن تا ده روز ديگر به پايان خواهد رسيد و در اوايل شهريور، همزمان با آغاز جشنواره توليدات مراكز استاني كه امسال در شبكه استاني چهارمحال و بختياري (جهان بين) برگزار مي‌شود روي آنتن رسانه ملي خواهدرفت. فصل دوم اين سريال نيز به‌زودي وارد مرحله نگارش شده و از اواخر شهريور وارد مرحله توليد خواهد شد.