حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

جواد بابایی مسئول انیمیشن صدا و سیمای مرکز سمنان - صفحه محتوايي مصاحبه

 

 

مصاحبه

جواد بابایی مسئول انیمیشن صدا و سیمای مرکز سمنان

جواد بابایی مسئول انیمیشن صدا و سیمای مرکز سمنان

 

به مناسبت برگزاری نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی نظر جواد بابایی مسئول انیمیشن صدا و سیمای مرکز سمنان را در مورد اهمیت تولیدات انیمیشن جویا شدیم که گفت: انیمیشن دارای ساختاری جذاب و  گیرا برای روایت داستان های آموزنده و پیام های اجتماعی مناسب کودکان و نوجوانان است. با توجه به پیشرفت های چشمگیری که در زمینه تربیت نیروی انسانی و تولید محتوا شده است امیدوارم روند تولید انیمیشن در مراکز با سرعت بیشتری ادامه یافته و مورد حمایت بیش از پیش مسئولان قرار گیرد.

وی در مورد تولیدات این مرکز که در جشنواره های مختلف توانسته اند حائز رتبه شوند گفت: ما تا کنون با آثار خوبی در جشنواره های مختلف داخلی و بین المللی حضور داشته ایم که از این جمله میتوان به راه یابی انیمیشن" افسانه شهر قالی" به بخش نهایی جشنواره BAR کشور مونته نگرو اشاره کرد.

مسئول انیمیشن صدا و سیمای مرکز سمنان افزود: این اثر بلند پویانمایی  تا کنون توانسته تندیس پروانه طلایی بهترین فیلمنامه بلند پویا نمایی ، دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند پویا نمایی از بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان اصفهان ، دریافت جایزه و تندیس زرین بهترین فیلمنامه پویا نمایی در نخستین جشنواره فیلم"سما" با موضوع سبک زندگی اسلامی و ایرانی ، جایزه بهترین انیمیشن سه بعدی از جشنواره بین المللی الغدیر نجف اشرف  و لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش پویا نمایی جشنواره بین المللی  رشد و  راهیابی به بخش مسابقه پنجمین دوره جشنواره فیلم عمار جشنواره عمار را در کارنامه جشنواره ای خود ثبت نماید.

" افسانه شهرقالی "  قصه پر ماجرای شهری است که مردمانش با یاد خدا و دلی آکنده از امید ، زیباترین قالی های جهان را می بافند . در حالی که بیگانگان (آخرین نسل بازماندگان بیدهای غول پیکر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجوانی از آن دیار با قالیچه پرنده مصمم به نجات شهرقالی است.