حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۷

جشنواره فرصتی جهت رسیدن به بلوغ تجربی و کاری همکاران مراکز استان هاست - صفحه محتوايي يادداشت

 

 

يادداشت

جشنواره فرصتی جهت رسیدن به بلوغ تجربی و کاری همکاران مراکز استان هاست

جشنواره فرصتی جهت رسیدن به بلوغ تجربی و کاری همکاران مراکز استان هاست

 

برگزاری جشنواره تولیدات استانی فرصتی است تا برنامه سازان با تلاش مضاعف و صرف وقت گامی در جهت شکوفایی و ایجاد خلاقیت و نوآوری در برنامه سازی ها بردارند و با ارزیابی برنامه سازان بتوان این هنرمندان را  به یک بلوغ تجربی و کاری رساند .

می توان با فعال نگه داشتن دبیرخانه این جشنواره در طول سال و استفاده از داوران با تجربه و  مطالعه دقیق و مستمر، افراد توانمند در رشته های مختلف هنری را شناسایی و از همه ظرفیت های انسانی در استان ها برای تقویت کیفی تولیدات استفاده کرد .

می توان با ارزیابی های دقیق نقاط ضعف و قوت برنامه ها را شناسایی کرد و با دادن خط مشی و راهنمایی  درجهت پیشبرد کار از استعدادهای هر استان برای بالا بردن کیفیت برنامه ها  بهره گرفت .

توجه ویژه به هنرمندان می تواند آنها را به خودباوری برساند از اینرو برگزاری چنین جشنواره هایی گام مهمی  در جهت ایجاد انگیزه برای تولید آثار کیفی، متناسب با شناخت استانی هر رسانه است .

در چنین نشست هایی هنرمندان  با شناخت  اصول برنامه سازی گام مهمی در جهت  ارتقای کیفی آثار استانی  برمی دارند و فیلمسازان انگیزه بیشتری برای ارتقا کیفیت برنامه ها  پیدا می کنند و در عین حال با حضور در این جشنواره در کنار یکدیگر تجربه خوبی برای ادامه راهی که در پیش دارند، کسب می کنند و البته برگزاری جشنواره این فرصت را به فعالان عرصه هنر می‌دهد تا با حضور و شناخت و تعامل و کسب تجربه در سال‌های آینده کارهای بهتری را ارائه دهند و این خود موجب ارتقای کیفی و کمی برنامه های می شود .

به نظر یکی از مهمترین الزامات برگزاری این جشنواره، برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه ها با حضور اساتید و اندیشمندان است که می تواند کمک زیادی به برنامه سازان برای  مطالعه و تحقیقات بیشتر انجام دهند..

تبادل اطلاعات و ایجاد یک رقابت سالم بین برنامه‌سازان صدا و سیمای مراکز استان‌ها، تعامل و ارتباط چهره به چهره برنامه‌سازان، هنرمندان و مدیران مراکز، کشف استعدادهای جدید و در نهایت ارزیابی و معرفی آثار فاخر در سطح ملی و بین المللی در این جشنواره بسیار چشمگیر و تاثیرگذار  است .