حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷

بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها؛ مينياتوری از فرهنگ ايراني- اسلامي - صفحه محتوايي يادداشت

 

 

يادداشت

بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها؛ مينياتوری از فرهنگ ايراني- اسلامي

بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها؛ مينياتوری از فرهنگ ايراني- اسلامي

 

جشنواره توليدات راديویی تلويزيوني مراكز استان ها در حقيقت مينياتوري از خرده فرهنگ‌ها، آداب و رسوم، سنن، تاريخ و هويت محلي و ملي اقوام مي‌باشد. شكل‌گيري اين پيوند قطعاً بر دوش عناصر برنامه‌ساز و مديران رسانه استاني بوده و در اين جشنواره، رسانه ملي تلاش مي‌كند تا هويت فرهنگي و تاريخي مردم اقصي نقاط كشور را كه تحت لواي يك فرهنگ ایرانی - اسلامی شكل گرفته را به صورت پازلي از يك نقشه كلي ايران جانمايي كند.

مراكز استانها نیز با هوشمندي تمام تلاش مي‌كنند در یک موقعيت رقابتي، نسبت به نمايش‌گذاردن توانمندي عظيم انساني و توليدات استاني فاخر خويش اقدام نموده و با انعکاس هويت‌هاي مختلف محلي، زمينه شكل‌گيري مينياتوری از فرهنگ ايراني- اسلامي حاكم بر قوميت‌هاي مختلف را به مردم ايران هديه نمايند. 

برگزاري جشنواره توانسته است صحنه رقابتي مثبت، سازنده همراه با تعالي‌بخشي در محورهای توليدي سيما، صدا، خبر، پژوهش و موسيقي در طول چند دوره اخير باشد. اين عرصه بستري مناسب براي هدايت فكري و فرهنگي كشور بوده و همانگونه كه بارها از زبان مسئولان ارشد رسانه ملي عنوان شده، بزرگترين و تأثيرگذار ترين رويداد فرهنگي كشور در سطح استانها، ارزيابي مي‌شود. 

این جشنواره از عرصه‌هاي موفق صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران است كه به حق موقعيت مناسبي براي نمايش دادن ظرفيت‌هاي عظيم انساني كه همراه با استعداديابي و معرفي توانمنديها و قابليت‌هاي مراكز در توليدات رسانه‌ای استانها محسوب مي‌گردد. 

بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها در استان کردستان در حالی کار خود را آغاز می‌کند که پشتوانه‌ای غنی و سترگ از تجربیات جشنواره‌های قبلی را بر دوش دارد و سالانه‌شدن این جشنواره، شور و شوق بیشتری را به این جشنواره بخشیده است و تداوم این رویکرد، نقش بسزایی در افزایش کمی و کیفی آثار جشنواره‌های آتی به دنبال خواهد داشت.

مرتضی صفری مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان