حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

دكتر عسكري در نشست سراسري مديران مراكز صداوسيما تأكيد كرد: - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

دكتر عسكري در نشست سراسري مديران مراكز صداوسيما تأكيد كرد:

نقش تعيين‌كننده شبكه‌هاي استاني در روشنگري افكار عمومي

دكتر عسكري در نشست سراسري مديران مراكز صداوسيما تأكيد كرد:

رئيس رسانه‌ملي در نشست سراسري مديران مراكز صداوسيما با اشاره به تعامل نزديك شبكه‌هاي استاني با مردم و فرهنگ‌ها و قوميت‌هاي مختلف، جايگاه اين شبكه‌ها را در ايجاد انسجام ملي و مقابله با جنگ نرم دشمن، اثرگذار و مهم دانست.
به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، دكتر عسكري در اين نشست با بيان نقشه دشمن براي ايجاد نارضايتي در مردم به‌ويژه در شهرهاي كوچك و مناطق دوردست، گفت: شبكه‌هاي استاني بايد با بررسي و تحليل دقيق شرايط موجود و با استفاده از نفوذ و جايگاه خود با اقدامي پيش‌دستانه نقشه‌ها و توطئه‌هاي دشمن را مختل كنند.
رئيس سازمان صداوسيما از راهبرد دشمن در بهره‌گيري از فضاي مجازي به‌ويژه تلگرام و اينستاگرام براي ايجاد فاصله ميان نظام و مردم سخن گفت و تصريح كرد: دشمن با صرف هزينه‌هاي ميلياردي و با تكيه بر نيروهاي نفوذي و برخي مزدوران منطقه‌اي تلاش مي‌كند هدايت افكار عمومي را در داخل كشور به دست گيرد كه در اين ميان نقش صداوسيما به‌ويژه شبكه‌هاي استاني در مقابله با اين راهبرد بسيار تعيين‌كننده است.
وي با تأكيد برلزوم هوشمندي و عملكرد هنرمندانه شبكه‌هاي استاني درمقابله با نقشه‌هاي دشمن افزود: تعامل و ارتباط شما با مردم بايد روزبه‌روز بيش‌تر و گسترده‌تر شود تا بتوانيد با مطالعه دقيق و تحليل و بررسي اطلاعات درست، اقدام پيشگيرانه داشته باشيد.
رئيس رسانه ملي با اشاره به سابقه ناكامي‌هاي دشمن در مقابله با نظام جمهوري اسلامي ايران گفت: دشمن مي‌كوشد تا با مدرن‌ترين شيوه مقابله با كشورها كه همان استفاده از اينترنت و فضاي مجازي است  براي اعمال فشار به كشور و مردم استفاده كند كه البته با هوشياري و اقدام مناسب در اين مسير نيز ناكام خواهد شد.
دكتر عسكري در بخش ديگري از سخنانش با تشريح موقعيت جهاني و منطقه‌اي آمريكا و نشانه‌هاي آشكار افول قدرت آن اظهار داشت: رويدادها و واقعيت‌هاي منطقه‌اي و جهاني نشان مي‌دهد كه آمريكا بيش از هردوره‌اي گرفتار مشكلات پيچيده‌اي شده و افول قدرت جهاني آن در ابعاد مختلف نمايان است. اين كشور نه‌تنها قدرت و نفوذ خود را در منطقه خاورميانه بلكه در اروپا، آسياي جنوب شرقي و بسياري از نقاط جهان از دست داده است.
وي افزود: امروز بيش‌ترين رقم بدهي كشورها مربوط به آمريكاست كه اين رقم در طول تاريخ حيات كشورها بي‌سابقه بوده است.
رئيس رسانه ملي با اشاره به ناتواني آمريكا در وارد كردن فشار طولاني‌مدت و جنگ نظامي عليه كشور گفت: بايد تلاش كنيم تا با روشنگري و تشريح نقشه دشمن، روحيه مقاومت و خودباوري را در مردم تقويت كنيم و زمينه شكست فتنه دشمن را فراهم سازيم.
دكتر عسكري افزود: دشمن با قدرت و توان رسانه مي‌خواهد به مردم القا كند كه نظام در جايگاه ضعف قرار دارد، در حالي كه چنين نيست و بايد اين مسئله به‌روشني براي مردم بازگو شود.
رئيس سازمان صداوسيما از توانمندي‌هاي كشور در زمينه‌هاي مختلف علمي، نظامي، اقتصادي و فرهنگي  ياد كرد و گفت: ما نظامي جوان و رو به رشد هستيم و اين آمريكاست كه بايد براي ادامه حيات خود به‌دنبال دستيابي به استراتژي و راهبرد مناسب باشد.
رئيس رسانه ملي در ادامه به تشريح اولويت‌هاي شبكه‌هاي استاني در شرايط كنوني كشور اشاره و تأكيد كرد: مهم‌ترين وظيفه رسانه در شرايط كنوني مقابله با هجمه تبليغاتي دشمن و زدودن زنگار شبهه و ترديد از ذهن مردم است كه در اين ميان شبكه‌هاي استاني صداوسيما با توجه به ارتباط نزديكشان با مردم نقشي تعيين‌كننده دارند.
دكتر عسكري به ضرورت تهيه نقشه راهبردي براي هر يك ازشبكه‌هاي استاني در حوزه فضاي مجازي اشاره و تأكيد كرد: هر شبكه استاني بايد با شناسايي افراد اثرگذار در فضاي مجازي استان مربوط خود،  ضمن تعامل مناسب با آنان زمينه اثرگذاري بيش‌تر در اين فضا را فراهم كند.
رئيس رسانه ملي بر تقويت هيئت‌هاي انديشه‌ورز با حضور نخبگان و شخصيت‌هاي علمي و فرهنگي مراكز استاني تأكيد و اظهار داشت: صداوسيماي هراستان بايد با همفكري نخبگان استان‌ها به‌ويژه در حوزه فضاي مجازي با ارتقاي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي خود زمينه اثرگذاري بيش‌تر بر افكار عمومي را فراهم سازد.
دكتر عسكري با بيان اين مطلب كه توليد برنامه‌هايي با موضوع اشتغال بايد در اولويت شبكه‌هاي استاني قرار بگيرد، گفت: موضوع اشتغال بايد دائما توسط شبكه‌هاي استاني رصد و اخبار ارائه شده دراين خصوص بررسي  و به مردم گزارش داده شود.
معاون استان‌هاي رسانه ملي نيز در اين جلسه، گزارشي از تلاش‌هاي يك سال گذشته مديران استان‌ها ارائه كرد.
در همايش رشد و تعالي مراكز استان‌هاي صداوسيما كه با حضور مديران كل مراكز استاني در مشهد مقدس برگزار شد، ضمن بررسي مسائل و مشكلات شبكه هاي استاني صداوسيماسياست‌هاي كلي سالانه اين مراكز  اعلام شد.